Netflix, Nisan 2024’e Ait Küresel İSS Hız Endeksi Verilerini Yayınladı

Netflix, Nisan 2024’e ait küresel İSS Hız Endeksi için güncellenmiş aylık rakamları yayınladı. Şirket, 34 ülke ve bölgenin ortalama 3 Mbps hız ile en yüksek performans katmanında yer aldığını söyledi. Ayrıca listedeki diğer İSS’lerin yaklaşık %92’sinin istatistikleri geçen ayla tamamen aynı durumda.

Mart ayından bu zamana kadar tüm gelişmeleri takip eden Netflix, Kuveyt’teki BOnline ve Zajil Telecom’un ortalama hızının 2,2’den 2,4 Mbps’ye yükseldiğini söyledi. Bazı ülkeler ay içinde toplamda 0,2 Mbps’lik bir düşüş yaşadı. Güney Afrika ve Vietnam 2,8’den 2,6 Mbps’ye düşerken, Arjantin ve Uruguay sırasıyla 3,0’dan 2,8 Mbps’ye düştü.

Netflix, İSS Hız Endeksi’nin sadece belirli bir İSS’deki prime-time Netflix performansının bir ölçüsü olduğunu ve ağda kullanılan diğer hizmetlerin genel performansını temsil etmediğini açıkladı.

Netflix ayrıca minimum 720p yayın için 3 Mbps internet, 1080p FHD yayın için 5 Mbps ve 4K UHD yayın için 15 Mbps indirme hızı öneriyor.

Ülkemizdeki rakamlara bakılacak olursa hız olarak Turkcell Superonline 1. sırada ve onu takip eden TurkNet ise 2. sırada yer alıyor. Verilerin detaylı haline Netflix’in resmi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca şirket geçtiğimiz günlerde toplamda yaklaşık 270 milyon abonesi olduğunu ve 2024’ün ilk çeyreğinde yaklaşık 9 milyon abone eklediğini açıkladı. Açıklanan son istatistiklere göre Netflix’in toplam indirme sayısında %6 ve aylık aktif kullanıcı sayısında da %8’lik bir düşüş söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir